Cześć, jestem Marta :)

korektor tekstówNazywam się Marta Pijanowska-Kwas, jestem blogerką i pasjonatką języka pisanego. Z zamiłowania jestem również korektorką tekstów, a moja praca polega na poprawianiu błędów :).

Dbam o to, aby treści pisane były dopieszczone pod kątem poprawności językowej. Lubię rzeczy piękne i estetyczne – obejmuje to również pięknie i estetycznie opracowane teksty. Od zawsze przywiązywałam wagę do poprawnego pisania, nieważne, czy chodziło o treść smsa, e-maila czy wiadomości wysłanej przez komunikator. Kultura języka to dla mnie szacunek dla czytelnika.

Poza pracą korektorki piszę blog Projekt Spokój, na którym dzielę się sposobami na osiąganie harmonii w życiu. Spokój to dla mnie również estetyczny, oszlifowany tekst, dopracowany zgodnie z zasadami języka polskiego – mojego języka. Taki tekst, o który będę spokojna, gdyż będzie on poprawny. Czy taki spokój również dla Ciebie jest ważny?

 

Dlaczego Kropka i Spółka?

Dlatego, że lubię wyzwania i lubię się uczyć. Kropkę zna każdy, a do jej spółki należą pozostałe znaki interpunkcyjne, z przecinkiem na czele :). Interpunkcja to największe wyzwanie wielu twórców treści. Ma przeogromne znaczenie dla prawidłowego odbioru tekstu przez czytelnika. Źle postawiony przecinek potrafi zmienić cały sens wypowiedzi.

 

Komfort, czas i profesjonalny wizerunek

Rozumiem, że zgłębianie zasad poprawnej polszczyzny nie musi być pasją każdego. Czy jest Twoją? Być może nie. Ale jeśli tu jesteś, to oznacza, że zależy Ci na czytelniku i na jego komforcie. Zależy Ci na tym, aby Twoje teksty dobrze się czytało. A ja jestem po to, aby pomóc Ci to opanować.

Powierzając mi swój tekst pod opiekę korekcyjną, możesz mieć pewność, że będzie on solidnie sprawdzony pod względem poprawności językowej (błędy gramatyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, literowe). Dzięki temu zaoszczędzisz czas, poświęcając go na dopracowanie strony merytorycznej. Zyskasz w oczach czytelnika jako profesjonalista.

Chcesz dowiedzieć się więcej o korekcie i o tym, jakie treści poprawiam? Na stronie Korekta, czyli… rozwiewam wszelkie wątpliwości. Gdyby jednak jeszcze jakieś się pojawiły, napisz do mnie :).

Jestem tu po to, aby zaoferować Ci wsparcie. Pomogę Ci zadbać o wizerunek, poprawiając błędy w tekście, który podpisujesz swoim nazwiskiem.

A prywatnie… kocham przyrodę i troszczę się o nią, jak mogę. Uwielbiam rysować, tworzyć rękodzieło, grać w przygodówki i zwiedzać piękne zakątki Polski. Koty traktuję jako fascynujących nauczycieli, a książki to dla mnie najlepszy odstresowywacz :).