FAQ

Przygotowałam dla Ciebie kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Po co mi korekta tekstu?

Dzięki korekcie tekst jest profesjonalnie dopracowany i możesz być pewien, że czytelnik to zauważy.

 • Jesteś blogerem? Chcesz zbudować markę eksperta w swojej dziedzinie? Tekst z błędami może Ci to utrudnić, gdyż (niestety) ludzie zwykle automatycznie oceniają innych na podstawie błędów, także tych w pisowni.
 • Publikujesz posty na facebookowym fanpage’u lub Instagramie? Korektor usunie błędy i sprawi, że post będzie przyjemniejszy w czytaniu.
 • Chcesz zająć się pisaniem, ale boisz się błędów? Oddając tekst do korekty wpływasz na to, aby ta obawa przestała powstrzymywać Cię przed spełnianiem marzeń.
 • Drukujesz materiały reklamowe? Nie chcesz tracić w oczach klientów, kiedy do ich rąk trafi ulotka z błędami? Korekta może zapobiec przykrym niespodziankom.

Jakie treści mogę zlecić do poprawy?

Poprawiam różnego rodzaju treści, m.in.:

 • wpisy blogowe,
 • treści do mediów społecznościowych,
 • recenzje produktów,
 • treści na stronę WWW (strony O mnie, Aktualności, Oferta itp.)
 • newslettery,
 • e-booki,
 • dokumenty aplikacyjne (CV, listy motywacyjne).

Jeśli chcesz zapytać o tekst, którego nie wymieniłam powyżej, napisz do mnie.

W cenniku podana jest cena za 1800 zzs (znaków ze spacjami). Jak sprawdzić, ile znaków ma mój tekst?

W łatwy sposób można to sprawdzić w Wordzie. Otwórz plik tekstowy i na pasku na dole strony kliknij Wyrazy. Pojawi się okienko ze statystyką. Nie zapomnij zaznaczyć checkboxa Dołącz pola tekstowe, przypisy dolne i końcowe.

Jak wygląda korekta w Wordzie?

Korektę w pliku Worda robię w trybie śledzenia zmian. Zmiany wprowadzone przeze mnie (usunięcia, wstawienia, formatowanie) są opatrzone odpowiednim komentarzem na prawym marginesie. Dzięki opcji śledzenia zmian możesz zobaczyć, co dokładnie zostało poprawione. Po zaakceptowaniu zmian, zostaną one automatycznie wprowadzone do tekstu.

Jak wygląda korekta w PDF-ie?

Korekta w pliku PDF polega na zaznaczeniu kolorem miejsca wymagającego poprawki i dodaniu do tego miejsca komentarza. Następnie autor tekstu musi ręcznie przenieść zaznaczone zmiany do swojego pliku roboczego lub na stronę internetową.

Jakie informacje mam podać w e-mailu z zapytaniem o korektę?

Najlepiej podać czas realizacji, liczbę znaków ze spacjami w całym tekście oraz dołączyć próbkę tekstu (około 1 strony w pliku DOC, DOCX lub PDF). Nie zapomnij napisać o swoich oczekiwaniach względem korekty, abyśmy mogli ustalić dokładny zakres prac.

Dlaczego właśnie Tobie mam powierzyć korektę mojego tekstu?

Powierzając mi swój tekst, możesz mieć pewność, że będzie on solidnie sprawdzony pod kątem poprawności językowej. Tekst, który otrzymuję do korekty, staje się dla mnie tak samo ważny, jak dla jego autora. Szanuję Twoją pracę i z najwyższą starannością wykonuję moją.